Medal Results

2018

Month Grade Name H/C Net Score
January A Bryan Swadling 8 66 cb
B Carl Jennings 19 63
C Larry Sutton 21 66 cb
February A Guy Moxley 8 70
B Stephen York 19 70
C Bruce Cox 22 69
March A Grant Webb 10 69 cb
B Jock Scullion-Stewart 16 65
C Neville Adams 21 67
April A Alex Crowther 8 69
B David Cook 19 72
C David Perrin 21 71
May A Steve Sheridan 11 71 cb
B Jock Scullion-Stewart 15 74 cb
C David Perrin 20 69
June A Alex Crowther 7 70 cb
B Angelo Garofano 15 69
C Bruce Cox 21 71
July A
B
C
August A
B
C
September A
B
C
October A
B
C
November A
B
C
December A
B
C

2017

2017 Gold Medals

A Grade: Bryan Swadling (9) net 73
B Grade: Matthew Donoghue (13) net 70
C Grade: Bill Player (21) net 71

Monthly Medals

Month Grade Name H/C Net Score
January A Guy Moxley 10 66
B Darren Barnes 18 61 cb
C Bruce Cox 23 67 cb
February A Tom Cook 10 66
B Neville Adams 16 68
C Bruce Cox 21 61
March A Matthew Holmes 9 68
B Darren Barnes 16 65
C Bill Player 23 66
April A Chris Holmes 1 66
B Neville Adams 16 68
C Jerzy Bednarski 24 70 cb
May A Paul Leo 11 70
B Will Elliott 15 70
C Jim Johnstone 26 70
June A Bryan Swadling 10 71
B Matt Donoghue 14 68
C Jim Johnstone 24 77 cb
July A Peter Davis 9 69
B Will Elliott 16 71
C Walter Hodgetts 27 71
August A Steve Sheridan 11 74
B Dave Cook 18 74 cb
C Jeff Hogg 33 77
September A Bryan Swadling 9 71
B John Carter 18 70
C Craig Youll 29 69
October A Steve Sheridan 12 70
B Will Elliott 14 63
C Bill Player 22 66
November A Ravi Singh 11 70 cb
B Ed Proctor 16 68
C Nic Ferarri 30 70
December A Grant Webb 11 71
B Angelo Garofano 15 68
C Bill Player 21 71

2016

2016 Gold Medals

A Grade: Paul Leo (12) net 65
B Grade: Alex Crowther (16) net 60
C Grade: John Robertson (21) net 67

Monthly Medals

Month Grade Name H/C Net Score
January A Paul Eastment 10 68
B Lyle Jones 16 66
C Peter Hume 23 64
February A Tom Cook 8 76
B Stephen York 18 67
C Bruce Cox 22 69 cb
March A Tom Cook 9 68 cb
B Carl Jennings 16 70
C James Crozier 29 61
April A John Hogan 6 67
B Neville Adams 17 65
C John Robertson 23 63
May A Kirby Yates 8 68
B Mathew Donoghue 14 64
C Bruce Cox 20 66 cb
June A Paul Eastment 9 71
B Bruce Cox 19 69
C Alex Crowther 28 64
July A Paul Leo 12 70
B Neville Adams 17 71
C James Crozier 21 73
August A Paul Eastment 9 69
B Neville Adams 17 69
C Bruce Cox 20 69
September A Steve Sheridan 12 75
B John Carter 19 76
C Bruce Cox 21 75
October A Tom Cook 9 71
B Phil Noble 19 69
C Alex Stillmark 24 69
November A Paul Eastment 11 71
B David Davies 15 68
C Alex Stillmark 23 68
December A Paul Leo 12 65
B Alex Crowther 16 60
C Craig Youll 24 66

2015

2015 Medals

January

A Grade: Winner: L. Dignam (5) nett 67
B Grade: Winner: A. Garofano (18) nett 67
C Grade: Winner: A. Stillmark (21) nett 64

February

A Grade Winner: Andy Coady (12) Nett 65
B Grade Winner: Andrew Hunt (17) Nett 66
C Grade Winner: Felix Lewandowski (22) Nett 70

March

A Grade: Winner: Paul Eastment (8) Nett 67
B Grade: Winner: David Pullini (14) Nett 65
C Grade: Winner: Jeremy Townend (26) Nett 66

April

A Grade Winner: Kirby Yates (8) 72 nett
B Grade Winner: Robert Yates (18) 68 nett
C Grade Winner: Robin Want (23) 74 nett

May

A Grade Winner: John Hogan (6) Nett 74
B Grade Winner: Sergio Girardi (17) Nett 78
C Grade Winner: Scott Burns (21) Nett 69

June

A Grade Winner: Will Elliot (10) Nett 65
B Grade Winner: Neville Adams (18) Nett 70
C Grade Winner: Peter Tulloch (23) Nett 73

July

A Grade Winenr: Jock Scullion – Stewart (11) Nett 69
B Grade: Bruce Cox (19) Nett 74
C Grade Winner: David Williams (25) Nett 70

August

A Grade Winner: Tom Cook (8) Nett 73
B Grade Winner: John Carter (18) Nett 71
C Grade Winner: Jim Johnstone (23) Nett 67

September

A Grade Winner: Stephen Sheridan (11) Nett 69 ocb
B Grade Winner: Bruce Cox (19) Nett 65
C Grade Winner: Robert Frew (26) Nett 67

October

A Grade Winner: Jock Scullion-Stewart (11) Nett 67
B Grade Winner: Frank Palmer (19) Nett 63
C Grade Winner: Peter Hume (26) Nett 61

November

A Grade Winner: Graham Lohrey (12) Nett 67
B Grade Winner: Matt Holmes (13) Nett 69
C Grade Winner: Walter Hodgetts (26) Nett 66

December

A Grade Winner: Peter Davis (10) 69 Nett
B Grade Winner: Steven Wilson (19) 65 Nett
C Grade Winner: Jim Johnstone (21) 67 Nett

2014

2014 Medals

January 

N/A

February

A Grade: Winner: K. Yates (8) nett 66
B Grade: Winner: G. Lohrey (14) nett 67
C Grade: Winner: A Garofano (20) nett 62

March

N/A

April

A Grade: Winner: K. Yates (6) nett 73
B Grade: Winner: W. Elliot (13) nett 69
C Grade: Winner: T. Gorey (31) nett 68

May

A Grade: Winner: R. Higgins (12) nett 72
B Grade: Winner: D. Fowler (17) nett 72
C Grade: Winner: C. Youll (30) nett 73

June

A Grade: Winner: P. Davis (11) nett 69
B Grade: Winner: S. Girardi (19) nett 68
C Grade: Winner: E. Procter (32) nett 63

July

A Grade: Winner: P. Eastment (11) nett 73
B Grade: Winner: S. Wilson (19) nett 72
C Grade: Winner: P. Hume (24) nett 67

August

A Grade: Winner: T. Cook (10) nett 71
B Grade: Winner: F. Palmer (18) nett 68
C Grade: Winner: S. Ritchie (22) nett 67

September

A Grade: Winner: J. Scullion-Stewart (12) nett 71
B Grade: Winner: S. Wilson (11) nett 69
C Grade: Winner: S. Ritchie (21) nett 65

October

A Grade: Winner: J. Scullion-Stewart (12) nett 70
B Grade: Winner: L. Jones (18) nett 66
C Grade: Winner: W. Hodgetts (26) nett 64

November

A Grade: Winner: J. Scullion-Stewart (12) nett 71
B Grade: Winner: R. Higgins (13) nett 71
C Grade: Winner: C. Youll (30) nett 67

December

A Grade: Winner: L. Dignam (4) nett 70
B Grade: Winner: D. Fowler (15) nett 70
C Grade: Winner: S. Wilson (20) nett 66

 

2013

2013 Medals

January

A GRADE WINNER:                 Tom Cook (11) 66 nett

B GRADE WINNER:                 Will Elliott (13) 65 nett

C GRADE WINNER:                 Sergio Girardi (27) 69 nett

February

A GRADE WINNER:                 Steve Sheridan (10) 67 nett

B GRADE WINNER:                 Pat Tonner (19) 71 nett c/b

C GRADE WINNER:                 Sergio Girardi (25) 63 nett c/b

March

A GRADE WINNER:                 John Hogan (5) 67 nett

B GRADE WINNER:                 Bob Montgomery (18) 73 nett

C GRADE WINNER:                 Edward Hunt (27) 58 nett

April

A grade winner:  W. Elliot (11) nett 67

B grade winner: Frank Palmer (15) nett 66

C grade winner: Dave Spees (28) nett 66

May

A grade winner:  P. Sebbens (4) nett 68cb

B grade winner: Bob Yates (15) nett 72

C grade winner: Carl Jennings (28) nett 69cb

June

A Grade Winner:        Paul Eastment (11) 71 nett c/b

B Grade Winner:       John Robertson (19) 70 nett

C Grade Winner:       David Williams (21) 67 nett

July

A Grade winner:        Paul Eastment (12) nett 67.

B Grade winner:        Matt Donoghue (16) nett 71 ocb

C Grade winner:       Terry Tunkunas (23) nett 66

August

A Grade Winner:     Andy Coady (11) 67 nett

B Grade Winner:     Bob Yates (16) 76 nett

C Grade Winner:    Jeremy Townend (27) 67 nett

September

A Grade Winner:    Steve Sheridan (11)  66 nett

B Grade Winner:    Frank Palmer (16)     68 nett

C Grade Winner:    Barry Marshall (33)   67 nett

October

A Grade Winner:    Jock Scullion-Stewart (11)  70 nett

B Grade Winner:    Nick Davis (16)                   67 nett

C Grade Winner:    Peter Hume (24)                66 nett

November

December

2012

2012 Medals

GOLD MEDAL

A GRADE WINNER: Paul Sebbens (7) 67 nett

B GRADE WINNER: Will Elliott (14) 72 nett

C GRADE WINNER: Vanco Dimitrov (22) 67 nett c/b

January

A GRADE WINNER: S. Hayes (10) 64 Nett

B GRADE WINNER: S. Wilson (18) 61 Nett

C GRADE WINNER: M. Hayden (20) 68 Nett

February

A GRADE WINNER: A. Coady (10) 68 nett

B GRADE WINNER: B. Cox (18) 61 nett

C GRADE WINNER: T. Tunkunas (24) 68 nett

March

A GRADE WINNER: P. Sebbens (5) 71 nett

B GRADE WINNER: D. Davies (14) 73 nett

C GRADE WINNER: J. Cairns (22) 72 nett

April

A GRADE WINNER: M. Procter (9) 66 nett

B GRADE WINNER: P. Leo (16) 62 nett

C GRADE WINNER: C. Smith (22) 68 nett

May

A GRADE WINNER: B. Bones (6) 69 nett c/b

B GRADE WINNER: D. Davies (14) 68 nett

C GRADE WINNER: C. Smith (22) 65 nett

June

A GRADE WINNER: G. Moxley (10) 68 nett

B GRADE WINNER: R. Yates (16) 70 nett

C GRADE WINNER: F. Lewandowski (23) 69 nett

July

A GRADE WINNER: M. Procter (9) 68 nett

B GRADE WINNER: R. Yates (15) 70 nett

C GRADE WINNER: R. Want (22) 64 nett

August

A GRADE WINNER: G. Moxley (9) 67 nett

B GRADE WINNER: W. Elliott (13) 66 nett

C GRADE WINNER: D. Williams (23) 71 nett

September

A GRADE WINNER: J. Scullion-Stewart (12) 67 nett

B GRADE WINNER: S. Wilson (18) 71 nett c/b

C GRADE WINNER: J. Townend (27) 71 nett

October

A GRADE WINNER: S Sheridan (12) 68 nett

B GRADE WINNER: W. Elliott (13) 72 nett

C GRADE WINNER: B Cox (20) 67 nett

November

A GRADE WINNER: John Hogan (7) 67 nett c/b

B GRADE WINNER: Will Elliott (13) 71 nett

C GRADE WINNER: John Cairns (24) 62 nett

December

A GRADE WINNER: Tom Cook (11) 66 nett

B GRADE WINNER: Bob Higgins (13) 64 nett

C GRADE WINNER: Phil Marriott (23) 65 nett

LINDSAY LAST MEMORIAL

WINNER: Bob Higgins (13) 64 nett

2011

2011 Medals

GOLD MEDAL

A GRADE: P. Eastment (6) 71 nett c/b

B GRADE: D. Cook (14) 65 nett c/b

C GRADE: V. Dimitrov (20) 66 nett

January

A GRADE WINNER: C. Rumble (8) 61 nett

B GRADE WINNER: G. Lohrey (14) 67 nett

C GRADE WINNER: D. Corbett (29) 66 nett

February

A GRADE WINNER: M. Procter (11) 61 nett

B GRADE WINNER: L. Jones (19) 65 nett

C GRADE WINNER: B. Marshall (30) 65 nett

March

A GRADE WINNER: C. Rumble (7) 68 nett

B GRADE WINNER: G. Moxley (17) 66 nett

C GRADE WINNER: R. Want (23) 65 nett c/b

April

A GRADE WINNER: M. Procter 64 nett

B GRADE WINNER: G. Lohrey 71 nett

C GRADE WINNER: D. Williams 62 nett

May

A GRADE WINNER: C. Rumble (7) 65 nett

B GRADE WINNER: N. Davis (17) 66 nett

C GRADE WINNER: D. Williams (25) 65 nett

June

A GRADE WINNER: J. Scullion-Stewart (6) 69 nett c/b

B GRADE WINNER: L. Jones (19) 66 nett

C GRADE WINNER: B. Cox (23) 67 nett

July

A GRADE WINNER: P. Eastment (10) 67 nett

B GRADE WINNER: G. Moxley (13) 67 nett

C GRADE WINNER: P. Hume (28) 66 nett

August

A GRADE WINNER: S. Sheridan (12) 65 nett

B GRADE WINNER: B. Higgins (17) 69 nett

C GRADE WINNER: P. Tulloch (26) 64 nett

September

A GRADE WINNER: S. Sheridan (12) 67 nett c/b

B GRADE WINNER: D. Cook (15) 68 nett

C GRADE WINNER: J. Robertson (26) 67 nett

October

A GRADE WINNER: P. Sebbens (7) 64 nett

B GRADE WINNER: D. Davies (14) 69 nett c/b

C GRADE WINNER: B. Cox (22) 63 nett

November

A GRADE WINNER: M. Procter (8) 66 nett

B GRADE WINNER: D. Cook (14) 66 nett

C GRADE WINNER: E. Liedl (30) 69 nett

December

A GRADE WINNER: W. Elliott (12) 70 nett c/b

B GRADE WINNER: D. Cook (14) 65 nett c/b

C GRADE WINNER: V. Dimitrov (20) 66 nett

LINDSAY LAST MEMORIAL

NETT WINNER: D. Cook (14) 65 nett c/b

2010

2010 Medals

GOLD MEDAL

A GRADE: M. Begg (12) 70 nett

B GRADE: B. Higgins (17) 70 nett

C GRADE: N. Adams (20) 71 nett

January

Winner A Grade: Matt Procter (10) nett 64

Winner B Grade: Brendan Fletcher (18) nett 69

Winner C Grade : Ed Fletcher (20) nett 68

February

A Grade winner: Michael Begg (12) 69 ocb

B Grade winner: Bob Higgins (14) 71

C Grade winner: John Cairns (25) 69

March

A Grade Winner: Chris Rumble (6) nett 64

B Grade Winner: Nick Davis (18) 66

C Grade Winner: John Robertson (26) 67

April

A Grade Winner: Will Elliott (11) 65 nett

B Grade Winner: Brendan Fletcher (17) 65 nett

C Grade Winner: Ric Morris (20) 65 nett

May

A Grade Winner: Simon Hayes (9) nett 66

B Grade Winner: Nick Davis (18) 67

C Grade winner: Peter Tulloch (28) 65

June

A Grade Winner: Chris Rumble (8) 69

B Grade Winner: Brendan Fletcher (16) 69

C Grade Winner: Bob Montgomery (20) 67

July

A Grade Winner: Chris Rumble (7) 71 nett

B Grade Winner: Nick Davis (18) 69 nett

C Grade Winner: Dave Williams (21) 64 nett

August

A Grade Winner: P Eastment (11) 65 nett

B Grade Winner: G Smith (16) 67 nett

C Grade Winner: E Fletcher (20) 67 nett ocb

September

A GRADE WINNER: R. Ranse (4) 72 Nett c/b

B GRADE WINNER: B. McMurtrie (19) 73 Nett c/b

C GRADE WINNERS: N. Adams (20) 66 Nett

October

A GRADE: W. Elliott (10) 70 nett c/b

B GRADE: R. Yates (19) 66 nett

C GRADE: V. Cook (26) 60 nett

November

A GRADE WINNER M. Begg (12) 71 nett c/b

B GRADE WINNER R. Wiegerinck (18) 61 nett

C GRADE WINNER B. Cox (24) 64 nett

December

A GRADE: T.Cook (12) 70 nett c/b

B GRADE: F. Palmer (19) 69 nett

C GRADE: V. Dimitrov (21) 65

LINDSAY LAST MEMORIAL

SCR: C. Stockley (3) 71

NETT WINNER: V. Dimitrov (21) 65

Top